Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Maria Peszek w czwartek w Zgrzycie

Data dodania: 2018-12-12
W najbliższy czwartek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z cyklu, organizowanego przez Fabryką Kultury Zgrzyt we współpracy z COEK STUDIO i Urzędem Miasta. W siedzibie Zgrzytu przy ... więcej »
 
 

MOPS: ponowny konkurs na dyrektora

Data dodania: 2018-12-12
Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński ponownie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Choć zgłosiło się kilkoro kandydatów, nikt nie zosta więcej »
 
 

Pożar auta

Data dodania: 2018-12-12
10 grudnia rano do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w Opinogórze. więcej »
 
 

Stypendystka premiera z LO PUL w Ciechanowie

Data dodania: 2018-12-11
W tym roku szkolnym w I Liceum Ogólnokształcącym Płockiego Uniwersytetu Ludowego (PUL) w Ciechanowie stypendium premiera otrzymuje Nikola Winnicka, uczennica II klasy wojskowo- policyjne... więcej »
 
 

Nowe radiowozy dla komendy policji w Ciechanowie

Data dodania: 2018-12-11
Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie wzbogaciła się o cztery nowe radiowozy. Uroczystość przekazania samochodów do służby (trzech opli mocca i jednego bmw) odbyła się w południe... więcej »
 
 

Nowy radiowóz dla komendy

Data dodania: 2018-12-11
Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku odbyło się uroczyste przekazanie do użytkowania radiowozu dla płońskich policjantów. Oznakowanym oplem Mokką będą patrolować miejsc... więcej »
 
 

Rozmowa z Markiem Piotrowiczem, nowym wójtem gminy...

Data dodania: 2018-12-11
- Został pan wójtem po Jacku Oglęckim, który włodarzem gruduskiej gminy był przez ostatnie 24 lata. Czy kandydowałby pan na wójta, gdyby pana poprzednik nie skorzystał z możliwośc... więcej »
 
 

Wybrano dyrektora PŚDSP w Płońsku

Data dodania: 2018-12-11
3 grudnia wybrano dyrektora Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku. Została nim Małgorzata Kłos. Nowa placówka powiatowa swoją siedzibę będzie miała w budynku intern... więcej »
 
 

Zwłoki mężczyzny w lesie

Data dodania: 2018-12-11
Ciechanowska policja prowadziła dziś wieczorem poszukiwania za 70-letnim mężczyzną, z którym rodzina nie miała kontaktu od godz. 11.00. Starszy pan wyjechał z domu citroenem, który ... więcej »
 
 

Pułtusk, Maków Maz. Sprawcy rozboju zatrzymani

Data dodania: 2018-12-10
Pułtuscy policjanci zatrzymali na terenie powiatu makowskiego cztery osoby podejrzane o rozbój z niebezpiecznym narzędziem i inne przestępstwa. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 486
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat ciechanowski –
powiat w województwie mazowieckim z siedzibą w mieście Ciechanów. W skład powiatu wchodzą gminy: Ciechanów, Glinojeck, Gołymin-Ośrodek, Grudusk, Ojrzeń, Opinogóra Górna, Regimin oraz Sońsk zajmując obszar 106,3 tys. ha.

Około 72% całej powierzchni powiatu stanowią użytki rolne, w związku z czym rolnictwo jest podstawową gałęzią jego gospodarki.

Około 37% powierzchni powiatu stanowią obszary chronione - rezerwaty przyrody (Lekowo i Modła),  zespoły przyrodniczo-krajobrazowe (Dolina rzeki Łydyni i Dolina rzeki Wkry), 44 parki podworskie i parki wiejskie.

Powiązania komunikacyjne zapewniają: magistrala kolejowa E-65, trzy drogi krajowe:nr 7, nr 50 oraz DK nr nr 60.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola