Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Ciechanów, Glinojeck, Gołymin-Ośrodek, Grudusk, Ojrzeń
Belka
Czwartek, 16 Sierpnia 2018   imieniny: Nora, Joachim, Roch
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Pijany kierowca autobusu

Data dodania: 2018-08-14
W poniedziałek, 13 sierpnia, mławska policja zatrzymała 44-letniego kierowcę autobusu, który miał ponad 2 prom. alkoholu w organizmie, przewożąc 37 osób. Doszło do tego dzięki ... więcej »
 
 

Autobusy ZKM pojada do Opinogóry i Regimina

Data dodania: 2018-08-14
Od 27 sierpnia autobusy ciechanowskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej będą jeździły do Opinogóry i Regimina. więcej »
 
 

Strażacy z gminy Sońsk wrócili ze Szwecji

Data dodania: 2018-08-14
6 sierpnia wrócili do Polski strażacy, którzy przez dwa tygodnie pomagali w gaszeniu rozległych pożarów lasów w Szwecji. W grupie tej byli dwaj strażacy mieszkający w gminie Sońsk,... więcej »
 
 

Fontanna przy PKP już działa

Data dodania: 2018-08-13
Fontanna przed dworcem kolejowym, która od lat nie funkcjonowała i niszczała, została odnowiona i uruchomiona. Odzyskała wygląd zbliżony do tego z czasów swojej świetności. więcej »
 
 

Jeden dachował, drugi uderzył w drzewo

Data dodania: 2018-08-13
W miniona sobotę w powiecie płońskim doszło do dwóch poważnych wypadków. Wszystko wskazuje na to, że obaj kierowcy jechali za szybko. Jeden na drodze nr 50 dachował, a drugi jadąc ... więcej »
 
 

Sezon na utonięcia

Data dodania: 2018-08-13
- Jak ktoś nie może utrzymać się w wodzie, to nie jest w stanie krzyczeć. Tonący walczy o każdy oddech. Nie ma mowy o wołaniu o pomoc. Pod powierzchnią za to intensywnie pracują r więcej »
 
 

Diecezjalne uroczystości Roku św. Stanisława Kostki

Data dodania: 2018-08-12
Biskup Płocki Piotr Libera serdecznie zaprasza w dniu 19 sierpnia /niedziela/ na diecezjalne uroczystości Roku św. Stanisława Kostki z okazji 450 rocznicy śmierci Świętego z Rostkowa. W programie... więcej »
 
 

Ruszy remont wiaduktu

Data dodania: 2018-08-11
Wiadukt w ul. Płockiej w Ciechanowie przejdzie remont konstrukcji, nawierzchni jezdni i chodników. Prace ruszą 16 sierpnia. Będzie to poważna inwestycja GDDKiA, roboty mogą potrwać na... więcej »
 
 

Może być niebezpiecznie. Idą gwałtowne burze z...

Data dodania: 2018-08-10
Dziś aktywność burzowa znacznie przybierze na sile. Liczne i miejscami bardzo gwałtowne burze wystąpią głównie we wschodniej połowie kraju. Burzom towarzyszyć będą ulewne opady d... więcej »
 
 

Rajd pijanego po krajówce

Data dodania: 2018-08-10
Pijany 38-latek z gm. Naruszewo kierując osobówką urządził sobie rajd na jednej z ruchliwych tras. Inni kierowcy musieli uciekać na pobocze. Mężczyzna jechał z nadmierna prędkości... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 450
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat ciechanowski –
powiat w województwie mazowieckim z siedzibą w mieście Ciechanów. W skład powiatu wchodzą gminy: Ciechanów, Glinojeck, Gołymin-Ośrodek, Grudusk, Ojrzeń, Opinogóra Górna, Regimin oraz Sońsk zajmując obszar 106,3 tys. ha.

Około 72% całej powierzchni powiatu stanowią użytki rolne, w związku z czym rolnictwo jest podstawową gałęzią jego gospodarki.

Około 37% powierzchni powiatu stanowią obszary chronione - rezerwaty przyrody (Lekowo i Modła),  zespoły przyrodniczo-krajobrazowe (Dolina rzeki Łydyni i Dolina rzeki Wkry), 44 parki podworskie i parki wiejskie.

Powiązania komunikacyjne zapewniają: magistrala kolejowa E-65, trzy drogi krajowe:nr 7, nr 50 oraz DK nr nr 60.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola